Hlavní informace

Archiv

5q-pro-jana-popa-z-mindflow

5Q pro tým Mindflow

Povinnosti se občas v životě nakupí tak, že se ocitáme ve velkém fyzickém i psychickém vytížení. Potřebujeme být na více místech naráz, intenzivně pracovat, soustředit se, a udržovat tak svůj mozek v dlouhodobé permanenci. Zatímco se ještě nikomu nepodařilo přijít s produktem, který by člověka dokázal rozdvojit, produkty pro duševní stimulaci už k dispozici máme.

Číst dál...

5q-pro-michala-hrabiho-ceo-phonexia2

5Q pro Michala Hrabího, CEO Phonexia

V sedmém díle 5Q České inovace nám CEO společnosti Phonexia Michal Hrabí představí, jak probíhá budování a zdokonalování komunikace člověka s technologiemi, v jakých oblastech má tato inovační činnost uplatnění, jakož i například to, co vše je možné z lidského hlasu rozklíčovat.

Číst dál...

5q-pro-dalibora-pulkerta-z-outboxers

5Q pro Dalibora Pulkerta z Outboxers

Šestý díl našeho seriálu 5Q patří Daliboru Pulkertovi ze společnosti Outboxers, která se zaměřuje na prototypování inovací a pomoc klientům při zavádění nových produktů na trh. V tomto procesu Outboxers s klienty procházejí celou dlouhou cestu: generování nových nápadů, zabíjení těch špatných, designování prototypů a výrobu finálních produktů včetně jejich samotné implementace na trh.

Číst dál...

5q-pro-stanislava-kutacka-z-autonapul2

5Q pro Stanislava Kutáčka z Autonapůl

Pět otázek, pět odpovědí! V novém díle 5Q jsme si popovídali se Stanislavem Kutáčkem, zakladatelem a předsedou družstva Autonapůl - prvního českého carsharingu. Původně experimentální projekt má nyní flotilu více než 60 aut a poskytuje své služby jednotlivcům, domácnostem i firmám v 9 městech ČR.

Číst dál...

5q-pro-vojtu-cimla-ze-slideslive

5Q pro Vojtu Cimla ze SlidesLive

V novém díle 5Q České inovace jsme vyzpovídali Vojtu Cimla, zakladatele a CEO společnosti SlidesLive, která se zabývá profesionálním natáčením konferencí a díky svému jedinečnému technickému a klientskému přístupu pozvolna dobývá mezinárodní trh. Přečtěte si, jak se konferenčním záznamům dodává sex-appeal.

Číst dál...

5q-pro-tomase-adama-z-imotivation

5Q pro Tomáše Adama z iMotivation

Co kdybychom si řekli, že budeme dělat věci jinak? Že kromě vlastní výkonnosti a spokojenosti pozvedneme na vyšší úroveň také výkonnost a spokojenost zaměstnanců naší společnosti? Pokud bychom nevěděli, kde začít, nejlepším řešením by bylo požádat o pomoc Tomáše Adama ze společnosti iMotivation, která svým neotřelým přístupem mění pravidla hry na poli motivačního coachingu a rozvojových kurzů. A výsledky na sebe nenechávají dlouho čekat!

Číst dál...

5q-pro-beatu-pilnou-z-degirans-se

5Q pro Beatu Pilnou z DEGIRANS SE

Cesta od nápadu k úspěchu nebývá v drtivé většině případů zrovna krátká, dlážděná a dobře značená. Startupy musí kromě zlepšování vlastních produktů a služeb věnovat velký díl pozornosti též managementu, shánění investic a rozvíjení partnerské spolupráce. Společnost DEGIRANS SE se proto rozhodla pomáhat startupům na jejich cestě za úspěchem a již od roku 2014 podává pomocnou ruku obecně prospěšným projektům se zaměřením na udržitelný rozvoj.

Číst dál...

5q-pro-pavla-valka-z-iot-water

5Q pro Pavla Válka z IoT.water

"České prostředí je na koncept internetu věcí dobře připraveno a rok 2017 bude v tomto ohledu rokem pilotních projektů", říká Ing. Pavel Válek, MBA, jeden ze zakladatelů společnosti IoT.water, která přichází s revoluční myšlenkou dálkového odečtu vodoměrů prostřednictvím moderních technologií. V pěti otázkách jsme se ho zeptali mimo jiné na to, jak se projekt od kořenů vyvíjel, jak celý systém funguje či v čem je pro koncové uživatele výhodný.

Číst dál...