Hlavní informace

Aktuality

je-tu-sance-pro-prazske-firmy

Je tu šance pro pražské firmy!

Jste malý nebo střední podnik podnikající na území Prahy? Chcete podpořit své podnikání zlepšením prezentačních dovedností či účastí na zahraničních výstavách a veletrzích? Toužíte se seznámit s odborníky na poli podnikání a získat od nich cenné rady pro Váš business? Pokud ano, je tento text určen přímo pro Vás.

Číst dál...

kam-na-jare-vyrazit-za-inspiraci

Kam na jaře vyrazit za inspirací

ČIN připravuje na letošní rok další zajímavé akce, které budou součástí oslav stého výročí vzniku ČSR a především součástí oslav technologického a inovačního pokroku jako takového. Spousta našich partnerů mezitím připravila řadu akcí již nyní na jaře - nahlédněte do našeho kalendáře, na co se můžete v nadcházejících týdnech těšit!

Číst dál...

startupclub-jic

StartupClub JIC

Zveme Vás na další ze série populárních akcí StartupClub z dílny Jihomoravského inovačního centra, tentokrát s tématem "Human Centered Design aneb Cesta do hlubin zákazníkovy duše", která se uskoteční 13.2. v brněnském JIC. Nalaďte se na akci přímo prostřednictvím pozvánky JIC: "Když Leonardo da Vinci pracoval na svých neživých vynálezech, studoval živou přírodu a její zákonitosti. Jeho práci známe dodnes.

Číst dál...

women-startup-competition-v-praze

Women Startup Competition v Praze!

ve středu 7. února od 19:00 proběhne v pražském ImpacHubu již druhé národní kolo WOMEN STARTUP COMPETITION -  unikátní startupové soutěže určené pouze pro startupy, kde je alespoň jeden z founderů žena. Vítězný tým bude moci reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole v Londýně.

Číst dál...

open-call-czech-startup-pitch-v-berline

OPEN CALL: Czech Startup Pitch v Berlíně

České centrum v Berlíně spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Berlíně a zastoupením agentury Czechinvest v Německu pořádá třetí ročník akce Czech Startup Pitch, která se uskuteční v rámci Czech Innovation Festivalu 2018 (CIF 2018) ve čtvrtek 19. dubna 2018 v Českém centru v Berlíně.

Číst dál...

kyberneticka-revoluce-cz-ii

Kybernetická revoluce CZ II

Sdružení CzechInno ve spolupráci s Enterprise Europe Network, BIC Plzeň a dalšími partnery uspořádalo v roce 2017 roadshow v Plzni, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Olomouci, Brně, Ostravě a ve Zlíně. Účastníci se mimo jiné dozvěděli, jak při aplikaci moderních principů a postupů může firma ušetřit na svých nákladech, jaká jsou negativa nahrazování lidského faktoru kybernetickými systémy a zavádění automatizace do podnikání nebo jakým bezpečnostním či právním úskalím se musí firma vyhnout.

Číst dál...

festival-prilakal-vice-nez-400-ucastniku

Festival přilákal na 400 účastníků!

Šestý ročník Festivalu Česká inovace přivedl 30. listopadu do areálu DEPO2015 v Plzni inovátory, firmy, investory, akademiky a zástupce veřejné správy. Festival poprvé v Plzni a poprvé v novém konceptu více než 400 účastníkům nabídl 53 prezentací, 9 workshopů a nepočítaně dalších aktivit, mezi nimiž lze vypíchnout závody dronů či večerní koncert.

Číst dál...

festival-cin-2017

Festival ČIN 2017

Festival Česká inovace zveřejnil program a vizuál letošního 6. ročníku: na konci listopadu se v Plzni setkají inovátoři z celé republiky! Největší tuzemské setkání inovátorů se letos poprvé koná v Plzni – 30. listopadu v areálu DEPO2015. Nový vizuál vystihuje podstatu a unikátnost Festivalu Česká inovace – setkání, jehož cílem je propojení inovačních komunit a konkrétní ČIN.

Číst dál...

5q-pro-jana-popa-z-mindflow

5Q pro tým Mindflow

Povinnosti se občas v životě nakupí tak, že se ocitáme ve velkém fyzickém i psychickém vytížení. Potřebujeme být na více místech naráz, intenzivně pracovat, soustředit se, a udržovat tak svůj mozek v dlouhodobé permanenci. Zatímco se ještě nikomu nepodařilo přijít s produktem, který by člověka dokázal rozdvojit, produkty pro duševní stimulaci už k dispozici máme.

Číst dál...

sesty-festival-inovaci-30-11-v-plzni

Šestý Festival inovací 30/11 v Plzni!

Festival Česká inovace, největší tuzemské setkání inovátorů, se letos poprvé uskuteční v Plzni. Areál DEPO2015 30.11. zaplní průkopníci nových přístupů a postupů, vedoucí start up projektů, zástupci českého průmyslu, akademické sféry, veřejné správy a investorů, aby společně absolvovali pozoruhodný program, inspirovali se a navázali spolupráci.

Číst dál...

czech-innovation-expo-na-msv-2017

Czech Innovation Expo na MSV 2017!

Tým České inovace se účastní aktuálně probíhajícího Mezinárodního strojírenského veletrhu 2017 v Brně, kde rovněž poprvé představuje koncept Czech Innovation Expo a služby sdíleného Technologického centra. Zastavte se v hale Z a přijďte si vyzkoušet letecký simulátor, 3D pero, nebo se zkrátka dozvědět víc o tom, co ČINíme!

Číst dál...

jic-starcube-podevate-otevira

JIC Starcube podeváté otevírá!

JIC STARCUBE spouští přihlašování do svého devátého běhu. Týmy s nadějnou technologií nebo produktem se můžou do nejdéle fungující akcelerátoru ve střední Evropě hlásit do 31. října. Šanci mají projekty z celého světa, a to z oblasti hardwaru, kyberbezpečnosti a internetu věcí.

Číst dál...

cin-open-air-2017-do-akce

ČIN OPEN AIR 2017: Do akce!

Tým České inovace ve spolupráci s novou kávovou limonádou Mazagrande uspořádal poslední srpnový den v areálu Bruselského pavilonu EXPO 58 v Letenských sadech ČIN Open Air 2017, akci, na níž našly společnou řeč vědomosti i zábava. Založili tak novou tradici odlehčeného letního komunitního setkání inovátorů.

Číst dál...

podnikatelske-a-ekonomicke-forum-v-lednici-se-blizi

Podnikatelské a ekonomické fórum v Lednici se blíží!

ZET Foundation a Česká manažerská asociace Vás zvou na Podnikatelsko-ekonomické fórum, které se koná ve dnech 12.-14.9. v Lednici, a které pro všechny zapálené zájemce představuje skvělou příležitost načerpat nové poznatky ze zajímavých oblastí jako podnikatelství, vzdělávání, či ekologie. 

Číst dál...

5q-pro-michala-hrabiho-ceo-phonexia

5Q pro Michala Hrabího, CEO Phonexia

V sedmém díle 5Q České inovace nám CEO společnosti Phonexia Michal Hrabí představí, jak probíhá budování a zdokonalování komunikace člověka s technologiemi, v jakých oblastech má tato inovační činnost uplatnění, jakož i například to, co vše je možné z lidského hlasu rozklíčovat.

Číst dál...

podnikatelsko-ekonomicke-forum-v-lednici2

Podnikatelsko ekonomické fórum v Lednici

V aktuálním horkém počasí je jakákoli představa lednice příjemně chladivá. Přesto věříme, že Vás pozvánka na Podnikatelsko - ekonomické fórum, které se v Lednici koná od dvanáctého do čtrnáctého září, nenechá chladnými! Akci pro Nadaci ZET organizuje Zdeněk Bílek a společnost Biko.

Číst dál...

podnikatelsko-ekonomicke-forum-v-lednici

Podnikatelsko ekonomické fórum v Lednici!

V aktuálním horkém počasí je jakákoli představa lednice příjemně chladivá. Přesto věříme, že Vás pozvánka na Podnikatelsko - ekonomické fórum, které se v Lednici koná od dvanáctého do čtrnáctého září, nenechá chladnými! Akci pro Nadaci ZET organizuje Zdeněk Bílek a společnost Biko.

Číst dál...

5q-pro-dalibora-pulkerta-z-outboxers

5Q pro Dalibora Pulkerta z Outboxers

Šestý díl našeho seriálu 5Q patří Daliboru Pulkertovi z firmy Outboxers, která se zaměřuje na prototypování inovací a pomoc klientům při zavádění nových produktů na trh. V tomto procesu Outboxers s klienty procházejí celou dlouhou cestu od filtrování počátečních nápadů až po samotnou výrobu finálních produktů.

Číst dál...

jak-na-tom-sme-mapa-prijemcu-evropskych-inovacnich-podpor

Jak na tom SME - mapa příjemců evropských inovačních podpor

AVO na svém blogu AVO Bloguje upozornilo na zajímavou interaktivní mapu, ze které můžete zjistit, které malé a střední podniky využívají finanční podporu EU, zaměřenou na vývoj inovativních produků a s tím spojenou expanzi na evropské, případně světové, trhy.

Číst dál...

dotacni-program-trio-radi-se-pricinime

Dotační program TRIO - Rádi se přiČINíme!

V předminulém týdnu byl zveřejněn národní program, který umožňuje vývoj a dovývoj produktů i jejich komercializaci. Program TRIO je zaměřen na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje formou dotace mezd VaV pracovníků a nákladů spojených s vývojem a výzkumem. Domluvte si s ČINem konzultaci zdarma!

Číst dál...