Hlavní informace

Kalendář akcí

konference-industry-4-0
28. 2. 2018

Konference Industry 4.0

Připojte se k VIP skupině kvalifikovaných a kompetentních manažerů a vlastníků, kteří problematiku I4.0 ve svých organizacích reálně řeší. Tentokrát se bude konference organizovaná platformou SAMBA koncentrovat na konkrétní aplikace I4.0 a na jejich zavádění do praxe v průmyslových společnostech. Naváže na úspěšnou srpnovou konferenci “Průmysl 4 pohledem investorů a managementu”. Akce bude zaměřena na možnosti v oblastech jako jsou softwarová integrace, robotizace, rozeznávání obrazu a strojové učení, cybersecurity, analýza velkých dat, digitalizace firemních procesů, aditivní výroba a daších a na potenciál přínosů z pohledu konkrétních firem. Akce by vám měla pomoci zodpovědět základní otázky "Jaké jsou v daných oblastech současné možnosti a trendy" a "Jak by na jejich základě měla postupovat konkrétně naše firma/organizace".

Místem konání budou moderní prostory CIIRC - Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v Dejvicích. Z vystoupení spíkrů a z diskuzí nebudou pořizovány videozáznamy. Akce je hrazena výhradně z prostředků účastníků a partnerů bez záštity nebo podpory ministerstev, vládních agentur, dotací apod.

Formát a specifika:
- odborná akce s akcentem na interakci spíkrů s auditoriem a na kvalitní networking a socializaci
- interaktivní diskuse k vybraným tématům
- sdílení vizí a zkušeností konkrétních firem
- panelové diskuze, fokusované workshopy
- doprovodný program

Číst dál...

operitiv-14
5. 3. 2018

Operitiv 14

Zveme vás na další ze série populárních diskusních večerů, které pořádá Opero ve spolupráci s Forbes Česká republika. V talkshow Opero se s moderátory pravidelně setkávají osobnosti byznysu, kultury i vědy, které se v uvolněné atmosféře dělí o své zkušenosti, dojmy a zážitky. Hostem 14. dílu budou tentokrát Petra Soukupová, jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek současné doby, která se také mimo jiné jako scenáristka podílela na sitcomu Comeback a seriálu Kosmo, a Karel Janeček, český matematik, podnikatel, bojovník proti korupci a mecenáš.

Proč Petra píše své knihy v nonstopech? Jezdí ráda na autorská čtení? A jaké bylo její dětství v panelákovém bytě?

Proč se Karel podruhé ženil ve vrtulníku? V co věří? A chtěl by přímou demokracii v České republice?

Nejen na tyto otázky uslyšíte odpovědi 5.3.2018 od 19:00 v Operu! Nezapomeňte si koupit vstupenku :)

Číst dál...

kurz-design-for-enterprises
21. 3. - 22. 3. 2018

Kurz Design for Enterprises

Zveme Vás na kurz evropského formátu Design for Enterprises aneb „Design jako nástroj pro inovace ve firmách“, který pořádá naše partnerská organizace BIC Plzeň společně s milánskou univerzitou a dalšími italskými partnery v Plzni. Kurz je jedinečnou příležitostí k nalezení řešení Vašeho konkrétního projektu či nápadu pod vedením italských odborníků.

Zahajovací kurz proběhne ve dnech 21. 3. – 22. 3. 2018 ve Vědeckotechnickém parku v Plzni. Po zahajovacím kurzu bude následovat individuální distanční studium a online prezentace vlastního projektu či případové studie. Celý tříměsíční kurz bude zakončen v červnu online konferencí účastníka a tutora (obdržení certifikátu).

Vybírat je možné hned z několika témat a modulů, se kterými budete během Vaší případové studie pracovat. Některá témata zazní již během 2denní akce v Plzni, například: Design-Driven Innovation, Strategic Design for SMEs, Customer-Centered Design.

Cílové skupiny kurzu: konzultanti/poradci pro firmy apod., zástupci z malých a středních podniků/OSVČ

Celý kurz probíhá v angličtině.
Absolvování kurzu je bezplatné (omezená kapacita: max. 35 osob => odkaz na registraci naleznete níže v odrážce "Informace")

Číst dál...

seminar-jic-jak-ziskat-finance
22. 3. 2018

Seminář JIC: Jak získat finance

Chcete získat přehled o základních typech financování a srovnat si jejich výhody a nevýhody pro svou firmu či projekt? V takovém případě si v kalendáři zakroužkujte datum 22. března, protože na tento den pro vás JIC (Jihomoravské inovační centrum) chystá seminář na téma Access to Finance, kde vám zkušení konzultanti JIC poradí, jak se vyznat v bankovním financování, evropských grantech nebo jak do firmy získat investora. Seminář vedený lektory Alešem Bočkem a Monikou Vrbkovou je určen startupům, malým a středním podnikům, ale i zavedeným firmám, kdy nezáleží na tom, zda účastník je v problematice začátečník či pokročilý.

Číst dál...

czech-innovation-festival-2018
18. 4. - 19. 4. 2018

Czech Innovation Festival 2018

18. a 19. dubna se v Berlíně koná další ročník inspirativního Czech Innovation Festivalu organizovaného Českým centrem v Berlíně, který představuje inovace, vědu, nové technologie a kreativní průmysl z České republiky. CIF 2018 bude letos tentokrát zaměřen na horké téma umělé inteligence, přičemž významná část festivalu bude rovněž věnována startupům, které se v druhý festivalový den utkají v pitchi o přízeň německých investorů, business angels, startup akcelerátorů a dalších partnerů.

Číst dál...

veletrh-vedy-2018
7. 6. - 9. 6. 2018

Veletrh vědy 2018

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v ČR, která se uskuteční od 7. do 9. června 2018 na pražském výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Akce, kterou již čtvrtým rokem pořádá Akademie věd ČR, se bude i letos zabývat vědou ve všech jejich podobách a nabídne svým návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Cílem veletrhu je mimo jiné ukázat a seznámit návštěvníky s výsledky a novými projekty vědeckého výzkumu, nadchnout a propojit studenty, širokou veřejnost a renomované odborníky. Chceme také otevřít a umožnit komunikaci a spolupráci vystavovatelů a partnerů veletrhu mezi sebou. Vstup na veletrh i všechny doprovodné akce budou zdarma.

Číst dál...

Další informace